AnasayfaGündemŞehidimizi Uğurladık

Şehidimizi Uğurladık

Şehidimizi Uğurladık

Şırnak’ta yaşanan helikopter kazasında şehit olan 13 askerden Yüzbaşı İlker Acar memleketi Balıkesir’de son yolculuğuna uğurlandı. Gözyaşlarının sel olduğu cenaze törenine Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Turan, diğer askeri ve mülki erkan ile binlerce vatandaş katıldı. Zağnos Paşa Cami’deki törende AK Parti’nin Balıkesir’deki kurucularından olan Balıkesir eski Belediye Başkanı Sabri Uğur da Şehit Acar ile birlikte son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Yüzbaşı İlker Acar’ın cenazesi, dün gece askeri uçak ile Balıkesir 9. Ana Jet Üssüne getirildi. Protokol tarafından karşılanan şehidin cenazesi bugün öğleyin Zağnos Paşa Camii’nde cuma namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Garnizon Şehitliğinde defnedildi. Duygu selinin yaşandığı cenaze töreninde güçlükle ayakta duran şehidin eşi Gülçin Acar ve annesi Nurdane Acar’a şehidin çocukları ve yakınları yardım etti. Babasını uzun süre önce kaybeden şehidin kız kardeşi Nilüfer ve ninesi Nazife Acar tabuta sarılıp gözyaşı döktüler. Cenazede şehidin küçük yaştaki oğlu Yiğit Ege’nin annesine kendi eli ile su vermesi etraftakilere duygu dolu anlar yaşattı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ Şehit Yüzbaşı İlker Acar’ın annesi, eşi ve kız kardeşiyle bir süre görüşüp başsağlığı diledi. Şehit Yüzbaşının askeri tören eşliğinde top aracında taşınan cenazesi sırasında korteje katılan binlerce kişi tarafından dualar edilip tekbir getirildi.

SABRİ UĞUR SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Zağanos Paşa Cami’deki şehit cenazesiyle beraber dün hayatını kaybeden Balıkesir eski Belediye Başkanı Sabri Uğur’un da cenaze namazı kılındı. AK Parti’nin Balıkesir’deki kurucuları arasında yer alan, 2004-2009 yılları arasında Balıkesir Belediye Başkanlığı yapan Sabri Uğur, ailesi ve sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Yüzbaşı İlker Acar ile beraber kılınan Uğur’un cenaze namazına, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Milletvekilleri Av. Mahmut Poyrazlı, Kasım Bostan, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Sabri Uğur’un Belediye Başkanlığı döneminde Balıkesir İl Emniyet Müdürü olan Antalya İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, partililer, çok sayıda vatandaş ve yakınları katıldı. Sabri Uğur’un cenazesi Başçeşme Mezarlığı’nda defnedildi.

Bununla Paylaş
Bu Makaleyi Derecelendir

orcunboyar@gmail.com

Yorum Yok

Yorum Yapabilirsiniz