AnasayfaGenelAK PARTİ ALTIEYLÜL DANIŞMA MECLİSİ’Nİ YAPTI

AK PARTİ ALTIEYLÜL DANIŞMA MECLİSİ’Nİ YAPTI

AK PARTİ ALTIEYLÜL DANIŞMA MECLİSİ’Nİ YAPTI

AK Parti Altıeylül İlçe Teşkilatı, İlçe Danışma Meclisi’ni Öğretmenevi’nde yaptı. Geniş katılımla gerçekleşen Altıeylül İlçe Danışma Meclisi’nin gündemi Afrin Operasyonu ve 2019 seçimleri oldu

AK Parti Altıeylül İlçe Başkanlığı, İlçe Danışma Meclisi toplantısını Öğretmenevi’nde gerçekleştirdi. AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, Milletvekili Kasım Bostan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve partililerin yoğun ilgi gösterdiği Danışma Meclisi’nin gündemi Afrin Operasyonu oldu. AK Parti Altıeylül İlçe Danışma Meclisi’nin açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Ayhan Atahan, AK Parti’nin değişim ve reform süreciyle 2023 ve 2071 hedeflerine doğru emin adımlarla gittiğini belirtti. Bu değişim içerisinde kadrolarda görev değişikliklerine gidildiğini kaydeden Atahan, “Değişim ve reform süreci içerisinde bazı arkadaşlarımızda görev değişiklikleri oldu, şunu çok açık ve net ifade etmek istiyorum ki AK Partimize, bırakın ana kademelerde görev almış olmasını, sadece üye olarak hizmet eden arkadaşlarımıza bile küskünlüğümüz, dargınlığımız olamaz, olmamıştır. Asla olmasını da arzu etmeyiz. Değişim ve reform sürecinin gereklerinden kaynaklanan neticelerden dolayı bizlere bir kırgınlığı küskünlüğü olan varsa kapımız davamızın kahraman emektarlarına herkese her zaman sonuna kadar açıktır. Mahalle teşkilatlarımızda gerçekleştirdiğimiz yenilenme sonrası şu anda kırsal ve merkez mahalle yönetim kurullarımızın tamamı cumhurbaşkanımızın ifadesiyle mental yorgunluğundan arındırılmış şekilde yenilenerek 2019 seçimlerine odaklanmış olarak görevlerinin başındadır” dedi.

 

ATAHAN: “TERÖR ÖRGÜTLERİNE GEREKEN CEVABI VERİYORUZ”

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin Operasyonu hakkında da konuşan Atahan, “Suriye’de insanlık ayaklar altına alınırken bu mide bulandıran hain terör örgütü ittifakların ülkemiz için nasıl kumpaslar kurduklarını görüyoruz. Hamdolsun AK Parti var. Hamdolsun ki tüm dünya insanlığı şeref ve vicdanı için “Dünya 5’ten büyüktür” nidasıyla haykıran, zalimlerin korku ve mazlumlara umut olan bir dünya liderimiz var. Düşman düşmanlığını yapıyor, yapacak ta. Bizlerde boş durmuyoruz. İktidara geldiğimiz günden bu yana güçlü Türkiye için çalışan bir partinin mensubuyuz. Var gücümüzle çalışıyoruz. İşte tüm dünya görüyor, kendi ürettiği yerli silahlarıyla kahraman ordumuz, milletimiz ve devletimizin bekası için ulusal ve uluslararası haklarına dayanarak terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı aslanlar gibi veriyor” dedi.

 

AVCI: “BİZ DE KEFENİMİZİ GİYDİK”

Türkiye’nin mazlumların umudu olduğunu dile getiren Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “Bugün mazlumların umudu, ümmetin lideri Cumhurbaşkanımız diyor ki; “Biz kefenimizi giyerek çıktık bu yola” Bizde diyoruz ki; “Sayın cumhurbaşkanım siz kefenizi giyerek yola çıktınızda arkanızdaki boş mu duruyor? Bizde kefenimizi giydik arkanızda saf tuttuk. Sizin arkanızda, yürüdüğünüz yolda bizde aynı aşkla yürüyoruz, canlarımızı Allah’a hibe ettik. Bu şanlı davada sizinle beraber sizin yükünüzü destekleyerek yürüyoruz.  Yedi düvelle savaşan bu millete Allah yeni zaferler nasip edecektir”

 

AVCI: “2018 HAREKETLİ BİR YIL OLACAK”

Belediye çalışmaları hakkında bilgi veren Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “2014 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu önderliğinde mutlu insanlar şehri Altıeylül olarak kurulduk. Bugüne kadar teşkilatlarımızla uyum içerisinde belediyemiz çalıştı. Bugünde aynı aşkla, uyumla şevkle teşkilatımızla uyum içerisinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizim önceliğimiz sosyal belediyecilik. Hz. Ömer efendimiz diyor ki; “Fırat’ın kenarında bir kurt kuzuyu kapsa, hesabını Ömer’den sorarlar” diyor. Bende diyorum ki; aç açıkta ilçemizde kimse kalmayıncaya kadar ihtiyaç sahiplerinin tamamının ihtiyacını gidermek bizim boynumuzun borcudur. Bir akşam küçük bir çocuk yatağına aç ve açıkta girerse bunun manevi hesabını biz veremeyiz diyoruz. Önceliğimiz sosyal belediyeciliktir. 2018 yılında Altıeylül Belediyesi için hareketli bir yıl olacak diyorum”

 

KAFAOĞLU: “BALIKESİR CUMHURBAŞKANINI ARKASINDA”

Türk milletinin Afrin Operasyonu’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında olduğunu dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Kahraman askerlerimiz hakkı tutup kaldırmak için Afrin’de, zulme son vermek için Afrin’de. 1 milyon 200 bin insanımız Cumhurbaşkanımızın arkasında Balıkesir’e yürümek için hazır bekliyor. Çünkü burası Kuva-yi Milliye şehri, çünkü burası Hasan Basri Çantay’ların şehri. Kurtdereli Mehmet Pehlivanların şehri. Çanakkale savaşının kaderini değiştiren Koca Seyit’lerin memleketi. Burası efeler memleketi. Burası yiğit insanlar memleketi. 80 milyon insanımız şahadeti bekliyor. Böyle bir millete kimse diz çöktüremez, o milletin bayrağını kimse indiremez. Etrafımızı ateş çemberiyle çevirdiler. Ancak Cumhurbaşkanımız onları çok uyardı; dünya 5’ten, dünya 1’den büyük dedi. Oralara silah veriyorsunuz yanlış dedi. Sizin bayraklarınızı çekiyorlar giderim o bayrakları toplarım size teslim ederim dedi. Teröristle aramıza askerlerinizi sokma, çek onları eğer gelirsem o askerlerini de toprağa gömerim dedi. Bunları zulme karşı durduğumuz için yapıyoruz. Oraların topraklarında asla gözümüz yok. Oraları yaşanabilir barış ülkesi yapmak için oradayız. Amerika, 10 bin kilometre öteden gelmiş bize sizin orada ne işiniz var diyor” dedi.

 

KAFAOĞLU “OYLARIMIZLA CUMHURBAŞKANINA GÜÇ VERMELİYİZ”

Oylarımızı arttırarak Cumhurbaşkanımıza güç olmaları gerektiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “ Yerel yönetimler olarak hizmet olmazsa olmazımız. Ancak her şeyden önce bu bayrağımızı indirtmeyeceğiz. Yolda suda kanalizasyonda her zaman yapılır. Gelir gelmez su fiyatlarında merkezde yüzde 25, kırsalda ise yüzde 50 indirim yaptık. Vatandaşımıza ciddi katkı sağladık. Sadece Balıkesir’e değil komşu ilimiz Manisa’ya da katkımız oldu. Manisa Büyükşehir Belediyesi, meclise zam teklifi getirdi deyince belediye meclisi üyeleri Balıkesir’deki indirimi gösterip teklifi ret etti. Balıkesir’deki yolları yapmaya devam edeceğiz. 2018 yılını asfalt yılı ilan ettik. 1500km asfalt olmayan yollar vardı bunların tamamını asfalt kaplatarak yol, su sorununu ortadan kaldırtmayı düşünüyoruz.”

 

ŞEHİR 2023 VİZYON MÜJDESİ

AK Parti Altıeylül Danışma Meclisi’nde bir de müjde veren Başkan Kafaoğlu, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Şehir 2023 Vizyon diye bir projesi var. Türkiye’de 10 ili kapsama alanına almayı hedefliyorlardı ama şu ana kadar üç ili kapsama alanına almışlardı. Çevre ve Şehircilik Bakanı’nı şehit cenazesi münasebetiyle Balıkesir’e gelince Balıkesir’in durumunu anlattık. Sayın Bakan da bu projeye Balıkesir’i de dahil ettiklerini söyledi. Şehir 2023 Vizyonuna dördüncü şehir olarak da Balıkesir dahil oldu” dedi.

 

BOSTAN: “2019’DA MİLLİ VE GAYRİMİLLİ UNSURLAR YARIŞACAK”

2019 yılındaki cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili konuşan AK Parti Milletvekili Kasım Bostan, “Sadece ak parti yönetimlinde istikrarlı yönetime kavuştuğu için hizmetler yapıldı. 2019 yılında cumhurbaşkanlığı sistemine geçilecek. Bu sisteme geçerken milli ve yerli olan güçler bir araya gelecek. Yerli ve milli olmayan gayri milli olan ve bu millete değil vesayet odaklarına iradesini teslim etmiş olanlarla bir seçim yapılacak. Bu seçimler zorlu olacaktır. Yerli ve milli değerler üzerinde birleşen ve buluşan iki tane parti vardır. Bunlar AK Parti ve MHP’dir. İşte 2019’a girerken sistemi kurgulayacak ve yeni değişimler getirecek olan kadroları görüşmek üzere komisyonlar kuruldu. Bu komisyonlarda önerilen konular meclise gelecek ve mecliste birer birer yasallaşacak. Biz yerli ve milli iradeyi 2019 olan iradeyi kapı kapı ev ev sokak sokak dolaşarak anlatacağız. Bu irade ve çalışkanlığı cumhurbaşkanımızın arkasına koyduğumuzda Afrin’de de başka yerlerde de tüm şer güçler birer birer yıkılmaya mahkumdur. Mehmetçik Afrin’de tüm şer güçleri yıkacaktır” dedi.

 

DEMİRASLAN:“BAŞBAKANIMIZI COŞKUYLA KARŞILAMALIYIZ”

Geçtiğimiz ay yaptıkları Vefa Yemeği toplantısı ve 3 Şubat’taki il kongresi hakkında değerlendirmede bulunan AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, “Zamanında genel merkezimizin çıkardığı adayın karşısına aday çıkan arkadaşlarımız olabilir. Bunları bazıları desteklemiş olabilir. Tabi ki bu arkadaşımızın yaptığı yanlış olabilir ama yanlış diyerek onları dışlayamayız ötekileştiremeyiz. Bunların hepsi bizim arkadaşlarımız. Bunun için vefa yemekleri çok önemlidir. Onun için hiç kimseyi ayırt etmeden Vefa yemeğine arkadaşlarımızı davet ettiği için ilçe başkanımıza teşekkür ediyorum.  Bu davada hiç kimse yokken elini taşın altına elini koyanların hepsini davet ettik. Salon dar olduğu için daveti sınırlı kıldık. Bu eksikliği gidermek için Şubat ayında aynı konsepte aynı toplantıları gerçekleştireceğiz. 3 Şubat’ta il kongremizi başbakanımızın katılımıyla gerçekleştireceğiz. Aynı coşkuyla bu kongremizi gerçekleştireceğiz. 3 Şubat’ta delegelerimiz eksiksiz katılıp oyunu kullansınlar. İkinci husus, başbakanımızı kalabalık ve coşkuyla karşılayalım. Cumhurbaşkanımız dünya devine “Gölge etme başka ihsan eylemez” diyor. Bunu nasıl diyor? İki ay önce geldiği Balıkesir’de 2 bin 5 kişi olması gereken meydanda 30 bin kişinin gelmesiyle bunu söylüyor. 15 Temmuz’da 81 ilde tüm vatandaşların sokağa çıkmasıyla bunu söyleyebiliyor. Bunun akılla anlatılır bir yanı yok. Koskoca dünyaya meydan okudu” dedi.

Bununla Paylaş
Bu Makaleyi Derecelendir

liderbalikesir@gmail.com

Yorum Yok

Yorum Yapabilirsiniz