AnasayfaGündemMeteoroloji’den soğuk hava açıklaması

Meteoroloji’den soğuk hava açıklaması

Meteoroloji’den soğuk hava açıklaması

Koronavirüs ile mücadelede en önemli korunma biçimi ‘Evde kal’ uygulaması. Havaların soğuk gitmesi de insanların evde kalmasına olumlu etki sağladı. Uzmanlar, soğuk hava insanların dışarı çıkma isteğini kırması açısından fayda sağladığını söylüyor. Peki bu soğuk hava ne kadar sürecek? İşte meteorolojinin açıklaması.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yer yer gök gürültülü sağanak olmak üzere bugün ülke genelinde hava parçalı ve çok bulutlu olacak.

Marmara, Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in batısı, Doğu Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Adana, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Konya ve Şırnak çevrelerinde yağış tahmin ediliyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da ise yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olması öngörülüyor.

Hava sıcaklığı mevsim normallerinde seyredecek

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Sıcaklıkların, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara ara orta kuvvette, Trakya’da kuvvetli esmesi öngörülüyor.

Bununla Paylaş
Bu Makaleyi Derecelendir

liderbalikesir@gmail.com

Yorum Yok

Yorum Yapabilirsiniz