AnasayfaGenel15 TEMMUZ GECESİNİ ANLATTILAR..

15 TEMMUZ GECESİNİ ANLATTILAR..

15 TEMMUZ GECESİNİ ANLATTILAR..

– Tarihi Balıkesir Lisesi Eski Binasında  ’15 Temmuz Destanı’ Panel Ve Sergisi

Karesi Belediyesi ve Medeniyet Derneği işbirliğinde ’15 Temmuz Destanı’ konulu panel ve fotoğraf sergisi Tarihi Balıkesir Lisesi eski binasında düzenlendi.

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlamaları kapsamında Karesi Belediyesi ve Medeniyet Derneği işbirliğinde ’15 Temmuz Destanı’ konulu panel ve fotoğraf sergisi düzenlendi. Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde (1916-1917 tarihlerinde mezun vermeyen tarihi Balıkesir Lisesi’nin eski binasında) dün akşam düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 15 Temmuz Destanı adlı belgeselin gösterilmesi ardından Medeniyet Derneği Gençlik Komisyonu Başkanı Emir Eskitaşçıoğlu açılış konuşması yaptı. Eskitaşoğlu ardından Karesi Belediyesi Başkan Yardımcısı Uğur Türkmen’de günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

‘DOST GÖRÜNENLERİN GERÇEK YÜZLERİ ORTAYA ÇIKTI’

15 Temmuz gecesi harici düşmanlar ve dahili hainlerin işbirliği yaparak, Türk Milletine zincir vurarak Türkiye Cumhuriyeti devletini yok etmeye çalıştıklarını söyleyen Türkmen, “Başta Allah’ın yardımı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın cesareti ve aziz Milletimizin güçlü iradesi karşısında eriyip yok oldular. Tüm bunlar gösterdi ki Türk Milleti ilelebet payidar ve canlı kalacaktır. Olumsuz ve kötü geceyi unutmamak ve unutturmamak amacıyla, bu geceye şahit olan Ömer bey ve Fatih beye panelimize katıldıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Yardımcısı Şükrü Kara’da bir konuşma yaparak, Türkiye’de yaşanan darbe süreçlerini hatırlattı. Darbelerin milletin inancına, istiklaline, istikbaline ve geleceğine yönelik hain teşebbüsler olduğunu söyleyen Kara, Türkiye’ye dost gibi görünen ülkelerin gerçek yüzlerinin ortaya çıktığını ifade etti.

15 TEMMUZ GECESİNİ ANLATTILAR

Açılış konuşmaları ardından ’15 Temmuz Destanı’ konulu panelin konuşmacıları Gençlik Kuruluşları Birliği Genel Sekreteri Fatih Ayhan ve Milli Birlik Cemiyeti Genel Başkanı Ömer Önder Haberdar ile panel moderatörü Medeniyet Derneği Balıkesir Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyesi Erman Eskitaşçıoğlu sahnede yerlerini aldı. Konuşmacılar yönetici oldukları sivil toplum örgütleri hakkında bilgiler verdikten sonra 15 Temmuz hain darbe girişimi hakkında görüşlerini aktardılar.

Panel sonrası katılımcılara Vali Yardımcısı Şükrü Kara ve Karesi Belediyesi Başkan Yardımcısı Uğur Türkmen tarafından çiçek takdim edilerek teşekkür edildi. Panel sonrası 15 Temmuz konulu resim sergisinin açılış yapıldı. Panel ve fotoğraf sergisine Vali Yardımcısı Şükrü Kara, Belediyesi Başkan Yardımcıları Uğur Türkmen, Şaban Akkol, AK Parti Karesi İlçe Başkanı Sezai Doğan ile MHP Karesi İlçe Başkanı Ceyhun Demirakın, akademisyenler, öğrenciler ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, katıldı. Sergi açılışı ve davetlilerin sergiyi gezmeleri ardından program sona erdi.

 

 

 

 

Bununla Paylaş
Bu Makaleyi Derecelendir

liderbalikesir@gmail.com

Yorum Yok

Yorum Yapabilirsiniz