AnasayfaGenelALTIEYLÜL’DE SERTİFİKA TÖRENİ

ALTIEYLÜL’DE SERTİFİKA TÖRENİ

ALTIEYLÜL’DE SERTİFİKA TÖRENİ

BAŞKAN AVCI; “ŞEHRİ İNŞA EDERKEN GENÇLERİ DE İHYA EDECEĞİZ”

Altıeylül’de çocuklar dolu dolu bir yaz geçirmeye devam ediyor. AltıeylülBelediyesi tarafındanyaz döneminde başlatılan yüzme kurslarında çocuklar sertifikalarını aldı.

Okulların kapanmasıyla başlayan farklı aktiviteler ve kurslar sayesinde çocuklar hem eğleniyor hem eğitiliyor. Bu kapsamda Atatürk Yüzme Havuzu’nda devam eden yüzme kurslarında çocuklar deneyimli eğitmenleri ile yüzme öğreniyor.  AltıeylülBelediyespor’da yüzme eğitimi alan 60 çocuğa sertifikalarını veren Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı konu ile ilgili olarak şunları söyledi; “Çocuklarımızındolu dolu bir yaz geçirmeleri için gayret sarf ediyoruz. Bugün AltıeylülBelediyespor’dayüzme kursuna katılan60 öğrencimize sertifikalarını verdik. Ayrıca yine burada 11 farklı spor kulübümüz 2 bini aşkın çocuğumuza yüzme kursu veriyor. Çocuklarımızın gözlerinde mutluluğu görmek bizleri mutlu ediyor.” dedi.

ATATÜRK YÜZME HAVUZUNA YENİ PROJE YOLDA

Gençler ve çocuklar için hem okul dönemi hem yaz dönemi için projeleri olduğunu ifade eden Başkan Avcı,  Atatürk Yüzme Havuzu’nun bulunduğu alan için yeni projeleri olduğunu söyledi.  Bakanlıkla gerekli yazışmaların sürdüğünü söyleyen Başkan Avcı şunları dile getirdi; “Atatürk Yüzme Havuzu’nun bulunduğu alanı Sayın Bakanımız Altıeylül Belediyesi’ne tahsisi konusunda söz verdi. Gerekli yazışmalarımız sonuçlandığında bu alanı, hem kapalı hem açık havuzu olan,vatandaşlarımızın 12 ay kullanabileceği büyük bir tesis halene getireceğiz.” dedi.

SPOR KOMPLEKSİ İÇİN ONAY VERİLDİ

Başkan Hasan Avcı, Asuva Park yanında Milli Emlak’tan alınan yere yapılacak olan yüzme havuzlu M. Kemal Atatürk Spor Kompleksi hakkında da açıklamalarda bulundu. Avcı; “Asuva Park yanındaki yere yapacak olduğumuz Spor Kompleksimiz için Gençlik ve Spor Bakanımız gerekli onayları verdi ve SPOR TOTO Başkanlığı’na yönlendirdi. Önümüzdeki hafta SPORTOTO Başkanlığı ile randevumuz var. Protokolü yaptığımızda – zaten bina ile ilgili hazırlıklarımızı yapmıştık – 2019 içinde spor kompleksimizin inşaatına başlamış olacağız” dedi.

ÇOCUKLARI VE GENÇLERİ İHYA ETMEYİ UNUTMUYORUZ

Şehirleşmenin yanı sıra, çocuk ve gençlerin ihya edilmesinin önemine değinen Başkan Avcı kısa süre sonra Millet Kıraathanesi’nin açılacağının müjdesini verdi. Başkan Avcı; “Osmanlı Devleti’nin en büyük Padişahlarından Fatih Sultan Mehmet’in bir sözü var: Şehirleri inşa ederken gençleri ihya etmeyi unutmayın. Zira gençleri ihya etmeyi unutursanız, o gençler o şehri mahveder.  Bizler de gençlerimize yönelik olarak önümüzdeki günlerde İsmail Akçay Parkı’nda ilk Millet Kıraathanemizin açılışını yapacağız.” şeklinde konuştu.

Başkan Hasan Avcı sertifika töreni sonrasında çocuklarla vakit geçirerek birlikte fotoğraf çekildi.

 

Bununla Paylaş
Bu Makaleyi Derecelendir

liderbalikesir@gmail.com

Yorum Yok

Yorum Yapabilirsiniz