AnasayfaGündemTHY UÇAĞINDA KORONAVİRÜS ALARMI

THY UÇAĞINDA KORONAVİRÜS ALARMI

THY UÇAĞINDA KORONAVİRÜS ALARMI

Son dakika haberine göre Tahran- İstanbul seferini yapan THY uçağı koronavirüs şüphesi nedeniyle Ankara’ya iniş yaptı. Esenboğa Havalimanı’na çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı ilk açıklamada söz konusu uçak seferinin planlı olduğunu belirterek, “İran’dan ülkemize dönmek isteyen Türk vatandaşları için ise özel bir sefer düzenlenmiştir. İran’dan bu seferle ülkemize gelen Türk vatandaşları 14 gün süreyle gözlem altında tutulacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Türk Hava Yolları’nın (THY) Tahran-İstanbul seferini yapan TK879 sayılı uçağı, koronavirüs şüphesiyle Ankara Esenboğa Havalimanı’na indi. Havalimanına çok sayıda ambulans sevk edilirken, bakanlık ve il sağlık müdürlüğü yetkilileri uçağın içine girerek yolcu muayenelerini yaptı.

Burada, 14 gün gözetim altında tutulacak yolcular ve mürettebattakilerin detaylı sağlık kontrolleri ve tahlilleri yapılacak.

SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN İLK AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada, söz konusu uçak seferinin planlı olduğunu belirterek “Yolcuların detaylı sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra numuneleri alınarak Ulusal Viroloji Laboratuvarımızda tahlilleri tamamlanacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Sağlık Bakanı Koca’nın açıklamaları şöyle;

“Bilindiği üzere, 23 Şubat’tan itibaren, komşumuz İran’la kara, demir ve havayolu geçişleri durdurulmuştur. Kara sınırlarımız karşılıklı olarak kapalıdır ancak havayoluyla ülkemizden İran’a dönmek isteyen İran vatandaşları için dönüşler devam etmektedir.

İran’dan ülkemize dönmek isteyen Türk vatandaşları için ise özel bir sefer düzenlenmiştir. İran’dan bu seferle ülkemize gelen Türk vatandaşları 14 gün süreyle gözlem altında tutulacaktır.

Yolcuların detaylı sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra numuneleri alınarak Ulusal Viroloji Laboratuvarımızda tahlilleri tamamlanacaktır.”

Bununla Paylaş
Bu Makaleyi Derecelendir

liderbalikesir@gmail.com

Yorum Yok

Yorum Yapabilirsiniz